از پوسته بزرگ آموزش آنلاین دیجی اکادمی رونمایی شد ...

بازار فارکس (Forex) چیست ؟

بازار فارکس یا Foreign Exchange در واقع به عنوان بازار تبادل واحد‌های پولی مختلف در کشورها ایجاد شده است. بازار فارکس یک بازار جهانی که به صورت 24 ساعته در 5 روز هفته می توانید در آن معامله کنید.

لازم به ذکر است بدانید بازار فارکس هم اکنون از طریق اینترنت و با استفاده از پلتفرم ها و اپلیکشین ها مختلف از سر تا سر جهان قابل دسترس است و شما می توانید به راحتی معامله کنید.

بازار فارکس دارای ساختار دو طرفه بوده و هر دو عمل خرید و فروش (Buy And Sell) به راحتی می توانید انجام دهید .

بازار فارکس برحسب تبادل ارزها شکل گرفته است و بزرگ ترین بازار بورس در دنیا محسوب می شود،یعنی در تمامی جهان بیشتر موسسات مالی، شرکت های صنعتی، بانک ها، معامله‌گرها و افراد حقیقی و حقوقی ، صندوق های بازنشستگی ، صفته باز ها  در این بازار مشغول فعالیت و معاملات تبادل ارزی هستند.برای مثال یک شرکت ژاپنی اگر خواستار تبادل ارزی خود با یک شرکت در کشوری دیگر باشد می توانند با ورود به بازار فارکس و تبدیل کردن واحد پولی خود به واحد پولی کشور مقابل عملیات تبادل ارزی خود را به راحتی انجام دهند.

 

بازار فارکس چیست و چه مزیت هایی دارد

 

ساختار اصلی این بازار براین اساس است که مشتریان می توانند انواع واحد های پولی موجود را به واحد دلخواه خود به راحتی تبدیل کنند.این عمل همانند صرافی‌های بازار می باشد ولی سطح کاربری این بازار بسیار گسترده تر بوده و در تمام دنیا انجام می گیرد.تمامی کسانی که تمایل به خرید یا فروش واحد پولی باشند می توانند با در نظر گرفتن وضعیت کنونی بازار تمامی واحد های پولی را نسبت به ارزش خود خریداری نمایند یا با واحد پولی خود تبادل نمایند، این در اصل تعریف کلی بازار فارکس در زمینه جفت ارزها می باشد. جفت ارز ترکیبی از دو ارز مختلف است که در برابر یکدیگر ارزش گذاری می شوند. هدف آن مقایسه ارزش پول یک کشور با کشور دیگر است. این برای تجارت در بازار فارکس، یکی از نقدشونده ترین بازارهای مالی در جهان در دسترس است.

 

بازار فارکس چیست و چه مزیت هایی دارد

 

در این بازار تمامی افراد می توانند بدون در نظر گرفتن محدودیت خاصی چون زمان و مکان واحد پولی خود را تبدیل نموده و تراکنش خود را انجام دهند.حال ممکن است شما علاقه مند به تبادل واحد های پولی خود باشید، در این مواقع بیشتر افراد با زیر نظر گرفتن وضعیت بازار تبادلات و تراکنش ها را بررسی می نمایند، و ارزش واحد خود را با دیگر موارد مقایسه می کنند.براین اساس ارزش واقعی واحد پولی مورد نظر دریافت می شود، و با تبادل بین واحد های پولی خرید و فروش انجام می گیرد.

 

مزایای فارکس برای معامله گران

 • بازار فارکس از نظر حجم معامله یکی از بزرگترین بازار های جهان است.
 • نقدینگی موجود در این بازار بسیار بالا است
 • کسب درآمد دلاری
 • دو طرفه بودن بازار ؛ شما می توانید در این بازار خرید و فروش به صورت هم زمان داشته باشید.
 • فعالیت 24 ساعته بازار ؛ بازار فارکس 24 ساعته و از روز دوشنبه تا پنجشنبه هرهفته فعال می باشد.
 • قابلیت استفاده از انواع ابزار های ترید و دستیار ترید در بازار فارکس
 • پشتیبانی از تمامی ارز های دنیا و همچنین پشتیبانی از سهام شرکت های بزرگ نظیر:اپل ، تسلا ، مایکروسافت ، آمازون و سایر شرکت های بزرگ دنیا.

بزرگ ترین خطا های تریدرها در فارکس

 1. نداشتن برنامه و استراتژی مشخص در معاملات
 2. عدم ریسک صحیح در معاملات
 3. معامله کردن انتحاری
 4. عجله در بازکردن معاملات و عدم کنترل احساسات در معامله
 5. نداشتن مدیریت سرمایه.

 

بازار فارکس چیست و چه مزیت هایی دارد

 

تعریف بازار فارکس را از زبان دکتر استقامت بشنویم

سخن آخر

بی شک داشتن یک برنامه مشخص شما را به یک تریدر حرفه ای در بازار فارکس تبدیل میکند ، چه بسا شما باید همواره آموزش لازم را دیده باشید و از چم و خم بازار فارکس اطلاعات کافی داشته باشید . بازار فارکس یک بازار وحشی به تمام معنا بوده ، حدقل از معامله کردن در روز هایی که عصبانی هستید ، استرس دارید یا حالت روحی خوبی ندارید پرهیز کنید . لازم به ذکر است باید بگویم بدون آموزش تخصصی وارد این بازار نشوید چنچه میخواهید وارد بازار فارکس شوید ، دکتر استقامت یکی از برترین اساتید بازار های مالی و ابداع کننده سیستم معاملات فازی دوره فارکس به صورت حرفه ای را طراحی و توسعه داده است که شما می توانید با استفاده از آموزش رایگان فارکس به تحلیل و معامله در بازار فارکس بپردازید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *